Jak zmienić hasło WordPress admina

Czasami zdarzy się nam zapomnieć hasło do panelu administracyjnego wp-admin. Co zrobić w sytuacji kiedy nie mamy możliwości odzyskania hasła za pomocą z każdej dostępnych metod? Z pomocą przychodzi zmiana hasła admina bezpośrednio w bazie danych.

W tym celu przechodzimy do panelu administracyjnego hostingu gdzie postawiony jest blog WordPress a następnie przechodzimy do Zarządzania bazami MySQL i logujemy się do bazy danych bloga WordPress za pomocą phpMyAdmin. Po zalogowaniu do phpMyAdmin wybieramy w lewej kolumnie nazwę bazy danych a następnie klikamy na wiersz wp_users.

Wybór użytkownika w bazie MySQL

Teraz wyszukujemy użytkownika o loginie admin a następnie po lewej stronie klikamy w przycisk Edytuj. W przypadku kiedy np. przy instalacji podany został inny login administratora wówczas należy wprowadzić ten login.Konto administratora w bazie danychWyszukujemy wiersz user_pass a w miejscu zaznaczonym strzałką wpisujemy hasło WordPress do zalogowania do panelu wp-admin.

Edycja hasła użytkownika w bazie MySQL

Nie zapisujemy zmian a wybieramy jeszcze z lewej strony z rozwijalnej listy MD5 tak aby hasło zostało zakodowane w tym formacie.

Ustawienie kodowania MD5 w bazie MySQL
Po zaznaczeniu MD5 możemy u dołu kliknąć na przycisk Wykonaj a hasło zostanie zmienione.

Gotowe! Teraz możesz zalogować się na nowo ustawione hasło do panelu admina WordPress.

-1+1 (brak głosów)
Loading...

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange