Własna domena na Blogger

Poradnik w którym opiszę w jaki sposób ustawić własną domenę tak aby kierowała na blog na platformie Blogger. Do podpięcia własnej domeny należy posiadać zarejestrowaną domenę np. z rozszerzeniem .pl oraz założony blog na Blogger.

Poradnik oparty jest o konfigurację w panelu Direct Admin jednak konfiguracja na innych panelach hostingowych przebiega w podobny sposób.

W pierwszym kroku logujemy się do bloga na Blogger a następnie przy nazwie bloga klikamy na przycisk „więcej opcjiKonfiguracja własnej domeny na Bloggera następnie wybieramy UstawieniaUstawienia domeny BloggerNa nowo otwartej podstronie wybieramy z sekcji Publikowanie link Ustaw dla swojego bloga URL uzyskany od innej firmyUstawienie adresu bloga Bloggera następnie wpisujemy nazwę domeny, która ma kierować na bloga na Blogger wraz z przedrostkiem www a następnie klikamy na ZapiszUstawienie domeny zewnętrznej dla BloggerPo zapisaniu ustawień pojawi się informacja o nieudanej weryfikacji domeny wraz dwoma rekordami CNAME do umieszczenia w strefie DNS na koncie hostingowym w ustawieniach domeny w celu weryfikacji domeny. Rekordy należy skopiować najlepiej do notatnika tak aby następnie zamieścić je w ustawieniach DNS domeny. Poniżej podane rekordy to przykład, po dodaniu nazwy domeny wygenerowane zostaną inne unikalne rekordy CNAME.Unikalne rekordy CNAME BloggerPoradnik oparty jest na przeprowadzeniu konfiguracji domeny w oparciu o panel Direct Admin dla dodanej już domeny w panelu, która ma wskazywać na Blogger. Logujemy się do panelu administracyjnego Direct Admin na naszym koncie hostingowym i sprawdzamy czy domena, którą chcemy aby kierowała na Blogger jest dodana do listy domen.Lista domen w DirectAdminKlikamy na nazwę domeny a następnie wybieramy Zarządzanie DNSami (poradnik oparty jest o panel hostingowy w Hekko, w innych firmach link może być nazwany podobnie np. Zarządzanie ustawieniami DNS)Link do zarządzania ustawieniami DNS w DirectAdminPo przejściu do nowej podstrony usuwamy dwa rekordy A, które są domyślnie dodane zaznaczając je a następnie klikając u dołu przycisk Skasuj lub UsuńUsunięcie rekordów APo usunięciu rekordów w sekcji Dodaj rekord DNS dodajemy każdy z osobna rekord CNAME otrzymany po dodaniu domeny do Blogger, należy pamiętać o dodaniu kropki na końcu w polu wartości rekorduKonfiguracja rekordu CNAME cz.1Konfiguracja rekordu CNAME cz.2Po poprawnym dodaniu rekordów w zarządzaniu DNS dla domeny powinny pojawić się dwa nowe rekordy CNAMEPodsumowanie rekordów CNAMENależy teraz przejść do panelu administracyjnego Blogger i w sekcji Publikowanie kliknąć na przycisk Zapisz, jeżeli rekordy zostały poprawnie dodane otrzymamy informację o przekierowaniu domeny na platformę BloggerPublikowanie przekierowania BloggerKlikamy na przycisk Edytuj obok nazwy dodanej domeny a następnie zaznaczamy pole Przekierowanie z domeny … do domeny …, zaznaczenie opcji jest wymagane do poprawnego wyświetlania domeny z przedrostkiem www jak również bez przedrostka www. Po zaznaczeniu pola klikamy na przycisk ZapiszPrzekierowanie domeny BloggerPo zapisaniu zmian należy powrócić do panelu administracyjnego konta hostingowego a następnie w strefie zarządzania DNS dodać 4 poniższe rekordy A

  • 216.239.32.21
  • 216.239.34.21
  • 216.239.36.21
  • 216.239.38.21

Każdy z rekordów A należy dodać osobno wg. poniższego przykładu (należy pamiętać o znaku kropki za nazwą domeny)Dodanie rekordu APo dodaniu wszystkich rekordów A w strefie DNS dla domeny wpisy powinny wyglądać jak na przykładzie poniżejKonfiguracja rekordu AGotowe! Po usunięciu pamięci podręcznej w przeglądarce wraz z usunięciem plików cookies domena powinna poprawnie wskazywać na blog na platformie Blogger.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia konfiguracji domeny kiedy nie jest ona podpięta do konta hostingowego, wówczas należy posiadać dostęp do zarządzania DNS w panelu administracyjnym domeny. Konfiguracja rekordów odbywa się takiej samej zasadzie jak konfiguracja w oparciu o panel konta hostingowego.

-1+1 (brak głosów)
Loading...

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange