Jak zmienić hasło admina WordPress?

Czasami zdarzy się nam zapomnieć hasło do panelu administracyjnego wp-admin. Co zrobić w sytuacji kiedy nie mamy możliwości odzyskania hasła za pomocą z każdej dostępnych metod? Z pomocą przychodzi zmiana hasła admina bezpośrednio w bazie danych MySQL.

Zmiana hasła admina w bazie danych

Aby zmienić zapomniane hasło admina przechodzimy do panelu administracyjnego hostingu gdzie znajduje się strona oparta o WordPress a następnie przechodzimy do Zarządzania bazami MySQL i logujemy się do bazy danych bloga WordPress za pomocą phpMyAdmin. Po zalogowaniu do phpMyAdmin wybieramy w lewej kolumnie nazwę bazy danych a następnie klikamy na wiersz wp_users.

wybór tabeli wp-users

Teraz wyszukujemy użytkownika o loginie admin a następnie po lewej stronie klikamy w przycisk Edytuj. W przypadku kiedy np. przy instalacji podany został inny login administratora wówczas należy wyszukać ten login. Wyszukujemy wiersz user_pass i wpisujemy nowe hasło WordPress do zalogowania do panelu wp-admin.

edycja hasła admina w bazie mysql

Nie zapisujemy zmian a wybieramy jeszcze z lewej strony z rozwijalnej listy MD5 tak aby hasło zostało zakodowane w tym formacie. Po zaznaczeniu MD5 możemy u dołu kliknąć na przycisk Wykonaj a hasło zostanie zmienione.

wybór metody kodowania hasła w mysql

Gotowe! Teraz możesz zalogować się na nowo ustawione hasło do panelu admina WordPress.


Potrzebujesz pomocy ze skryptem WordPress?
Zapraszam do działu Pomoc WordPress gdzie znajdziesz zakres oferowanych przeze mnie usług
Oceń artykuł:
12345 (brak ocen)
Loading...

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *