Zmiana wyglądu okna logowania WordPress

Domyślne okno logowania w skrypcie WordPress nie jest zbyt atrakcyjnie wizualnie i często nie komponuje się z całą szatą graficzną strony. Za pomocą odpowiedniej wtyczki do skryptu możliwe jest uatrakcyjnienie wyglądu okna logowania do panelu poprzez dobór odpowiedniej grafiki i kolorów oraz nadanie im spersonalizowanego wyglądu.

Do zmiany okna logowania posłuży wtyczka o nazwie Tesla Login Customizer, którą można pobrać ze strony klikając w link tutaj. Wtyczkę instalujemy w panelu podobnie jak inne wtyczki wybierając po zalogowaniu do panelu wp-admin Wtyczki > Dodaj nową > Wyślij wtyczkę na serwer > Przeglądaj a następnie wybierając spakowany plik z dysku lokalnego komputera. Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki w menu kokpitu pojawi się nowa pozycja o nazwie Tesla Login.

Klikamy na link z nazwą wtyczki w celu przejścia do konfiguracji okna logowania. Na stronie konfiguracyjnej wyświetlają się następujące zakładki

Zakładki Tesla Login Customizer

W zakładce General istnieje możliwość: ustawienia kolorystyki, fontów, koloru lub tła z grafiką dla okna logowania, adresów przekierowania po zalogowaniu lub rejestracji użytkownika. Zakładka Templates to kilka gotowych schematów okna z logowaniem, klikając na wybrany szablon aktywujemy go. W zakładce Logo można ustawić własne logo dla okienka z logowaniem, jeżeli chcemy wyłączyć logo zaznaczamy opcję Don’t show any logo image at all. Zakładka Form to ustawienia dotyczące wielkości, napisów, kolorystyki, pozycji na ekranie okna formularza logowania. W zakładce Advanced można dodatkowo zdefiniować własne style CSS. Po każdorazowym zapisaniu zmian w konfiguracji wygląd okna logowania można śledzić poprzez kliknięcie w przycisk Login Page w prawym górnym rogu okna konfiguracji wtyczki.

Przycisk logowania Tesla Login Customizer
-1+1 (brak głosów)
Loading...

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Secured By miniOrange